Kuracja Lanolinowa 0
Kuracja Lanolinowa

Drodzy rodzice.

Dzisiejszego wieczoru chciałabym podzielić się z Wami kilkoma informacjami i radami jak prawidłowo dbać o nasze wyroby z wełny. Zapewne spotkaliście się już z terminem lanolinowania, ale jeżeli jeszcze nie to spieszę z pomocą.

Czym jest owa magiczna lanolina?

Jest to nic więcej jak naturalny wosk zwierzęcy, który doprowadzony do postaci oczyszczonej i bezwodnej służy nam do konserwacji i utrzymania właściwości wełny.

Jakie właściwości posiada?

Odpowiednio przeprowadzona kuracja lanolinowa zapewnia gatkom i otulaczom z wełny doskonałe właściwości przeciwdziałające przeciekaniu (taka wełna bardzo długo nasiąka cieczą, co sprawia, że jest idealnym materiałem na wszelkiego rodzaju garderobę zakładaną na formowankę lub pieluszkę tetrową).
Kolejną właściwością takiej wełny jest to, że mocz jest w niej rozkładany na sole i wodę, które następnie odparowują. Sprawia to, że zasiusiane gatki wystarczy wywiesić do wywietrzenia.

Kiedy należy przeprowadzić kurację lanolinową ?

Kurację taką przeprowadzamy każdorazowo po zakupie naszych gatek. Wełna, której używamy do szycia jest przez nas prana w płynie do wełny z użyciem odkażacza. Kolejne lanolinowania stosujemy gdy gatki zaczynają już przeciekać.

Jak przeprowadzić taką kurację ?

Za pomocą lanoliny 100% i płatków mydlanych.

Gatki i otulacze: 1 łyżeczka lanoliny oraz 1 łyżeczka płatków mydlanych

Longi: 2 łyżeczki lanoliny oraz 2 łyżeczki płatków mydlanych

Składniki zalewamy ok. 250ml (1 szklanka) wrzątku w litrowym słoiku i dopełniamy letnią wodą. Gdy mieszanina osiągnie temperaturę pokojową, umieszczamy w niej gatki na ok. 10 godzin (na przykład na całą noc). Po wyjęciu wygniatamy w ręcznik gatki i pozostawiamy do wyschnięcia. By szybciej wyschły, można je przekręcać na drugą stronę co kilka godzin.

Jak dbać o naszą wełnę po zastosowanej kuracji ?

Gatek pod żadnym pozorem nie należy prać w wysokiej temperaturze. Siusiu wystarczy wywietrzyć, lub jeżeli gatki są bardzo wilgotne możemy je przed wywieszeniem delikatnie wypłukać pod letnią bieżącą wodą. Zabrudzenia, których ze względu na swoją naturę nie można tylko wywietrzyć również należy delikatnie przepłukać pod bieżącą wodą. Pod żadnym pozorem nie należy gatek trzeć podczas płukania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl